tr?id=1024158011009304&ev=PageView&noscript=1

Wszystkich miłośników nart i snowboardu zapraszamy do gruzińskiego kurortu Gudauri, który leży w górach Kaukazu w regione Mccheta-Mtianetia. Dolna stacja znajduje się 1990 m npm, a górna stacja jest na wysokości aż 3270 metrów. Najdłuższy stok wynosi 7 kilometrów i ma różnicę wysokości o około 1000 metrów. Całość ośrodka Gudauri i tras jest połączona najnowocześniejszą 12-osobową gondolą co pozwala na wiele zjazdów na świetnie przygotowanych trasach jak i poza nimi. Wszystkie trasy mają łączną długość około 60 km i zostały zatwierdzone i certyfikowane przez Międzynarodową Federację Narciarską.

Na snowboard i narty tylko do Gruzji!

Kolejną nowością w naszej tegorocznej ofercie to Freeride Camp w Gruzji. Po wielu latach wyjazdów w alpejskie miejscówki chcemy naszym zimkom zaproponować extremalną przygodę na nartach i snowboardzie w górach Kaukazu. Niepowtarzalny klimat, tony puchu, freeride o jakim tylko marzyłeś jest już na wyciągnięcie ręki, zapierające dech w piersiach widoki na 4-ro tysięczniki, świetnie przygotowane trasy i snow park tworzy z Gruzji idealną miejscówke na zimowy wypoczynek w najlepszym wydaniu.

W Gudauri uprawiać można freeride i heliskiing, na który zabiorą nas zaprzyjaźnieni przewodnicy. Średnia pokrywa śnieżna to około 2,5 m, a w marcu kiedy mamy już długie dni warunki do freerideu są idealne. Do naszej dyspozycji mamy 7 wyciągów (krzesła/gondole), łącznie 60km tras oraz, co najważniejsze niezliczone połacie puchu do jazdy poza stokami. Tereny narciarskie zaczynają się na wysokości 2000m n.p.m. a najwyższy szczyt, na który możemy wyjechać wyciągiem - Mt. Sadzele to 3307m n.p.m. Przy dobrej widoczności ze szczytu tego widać pasma górskie Małego Kaukazu na terenie Armenii. W Gudauri, które jest największym ośrodkiem narciarskim w Gruzji i dumą Gruzinów, znajduje się 120 km na północ od Tbilisi na Gruzińskiej Drodze Wojennej i około 70 km od Władykaukazu.

Gudauri jest dość nietypową miejscowością gdyż składa się z samych hoteli oraz apartamentowców ulokowanych wzdłuż wijącej się drogi. Gudauri to klimatyczne miasteczko z lokalnymi barami, restauracjami gdzie można sprówbować przepysznej kuchni i mocnych trunków.

W sezonie 2013/2014 została przeprowadzona reklasyfikacja tras narciarskich w Gudauri w wyniku której wprowadzono 4-stopioną skalę trudności, zmodyfikowano część tras w środkowej i dolnej części kompleksu oraz zbudowano snowpark. W efekcie czego łączna długość tras wyniosła 60 km. Najciekawsze trasy wiodą z dwóch szczytów Mt. Kudebi i Mt. Sadzele. Pozostałe trasy to przeplatająca się sieć tras o niebieskim i czerwonym stopniu trudności.

Najnowsze wyjazdy

Obecnie nie mamy żadnych nadchodzących wyjazdów do tego miejsca. Zostaw nam swój adres e-mail i wyślij zapytanie a my poinformujemy Cię o planowanych w przyszłości wyjazdach do tej miejscówki lub zaproponujemy równie fajny i alternatywny wyjazd.